Centrum Vědomí – Mgr. Marie Plochová Hlávková

astropsychologie, terapie, kraniosakrální biodynamika

Kraniosakrální biodynamika

Kraniosakrální biodynamika (zkráceně kranio) je metoda, která pracuje s naším tělem a jeho energiemi, pomáhá harmonizaci a zároveň odstraňuje naše fyzické napětí a bloky. Kraniosakrální biodynamika vychází z osteopatie, ale její kořeny sahají ještě hlouběji ke starým kulturám. Pracuje s pulzací mozkomíšního moku, a dále s celým systémem tekutin, tkání, struktur a energií těla. Každý člověk má i díky kraniu schopnost dostat se do kontaktu se svou původní esencí, se svým “otiskem zdraví”, se základní energií, která jej oživuje.  Bližší informace o kraniosakrální biodynamice najdete v mém článku zde

Jak probíhá ošetření kranio?

Při kranio ošetření klient spočívá na masážním lehátku, plně oblečený a přikrytý dekou. Terapeut přikládá na jeho tělo ruce a tímto jemným kontaktem vnímá drobné pohyby v systému i v energetickém poli, které značí zdraví nebo naopak blok. Terapeut podporuje tělo klienta, aby samo zmobilizovalo síly k odstranění bloků. Kraniosakrální biodynamika je naprosto neinvazivní a nemanipulativní léčebná metoda, která pomáhá klientovi, aby se jeho tělo naladilo na své původní zdraví, na původní otisk toho, kdo opravdu je. 

Na co se připravit při kranio ošetření?

Nejedná se o klasickou masáž, ale o jemné energetické tělové ladění, které je navenek velmi statické. Terapeut se během ošetření někdy dotýká klienta pouze na jednom místě těla, někdy postupně na více místech, ale setrvání v jedné poloze bývá kupříkladu i 20 minut a více. Klient leží většinou celou hodinu na zádech, přikrytý dekou. Nejedná se tedy o dynamickou práci, ale o jemné naslouchání nejhlubším rytmům těla klienta a jejich ladění na původní zdroj zdraví.

Pro koho je kranio určeno?

Kranio je určeno pro každého, kdo se pomocí tělové práce chce více zharmonizovat a spojit sám se sebou.  Kranio je dlouhodobý proces. Není možné dosáhnout plné harmonizace těla i duše po jednom nebo dvou ošetřeních, přestože i jednorázové léčení může mít velmi pozitivní efekt. Vhodná je také kombinace s terapií, buď v rámci jednoho delšího sezení nebo odděleně. Pomocí terapie zvědomíme emocionální a mentální bloky a témata, následně pracujeme na odstranění těchto blokád přes fyzické tělo pomocí krania. Je dobré kranio aplikovat u dětí, které zažily kupříkladu těžký porod nebo další raná traumata. 

Ceny a podmínky konzultací najdete zde.
Pokud máte zájem se objednat nebo informovat, zatelefonujte mi v doporučených časech a domluvíme se na možnostech, viz kontakt.

Veškeré osobní údaje, které mi poskytnete, jsou zpracovávány v souladu s platnou legislativou. Viz informace o ochraně osobních údajů zde.